Krótko o nas
„ALL-MED” Medyczny Instytut Badawczy został założony przez prof. dr hab. Marka Jutela w 2006 roku. Centrum leczenia alergii, astmy i szczepień przeciwalergicznych. Opracowaniem oraz wdrażaniem nowych metod diagnostyki, leczenia alergii i innych chorób uwarunkowanych immunologicznie.
Kontakt
open

Kontakt | MIB

 Główna / Kontakt | MIB
Rejestracja do poradni w ramach NFZ czynna w godzinach od 10:00 do 14:00

"ALL-MED" Specjalistyczna Opieka Medyczna Medyczny Instytut Badawczy


Centrum leczenia alergii i astmy i szczepień przeciwalergicznych


Publikacje ALL-MED.pdf


"ALL-MED" MIB jest jednostką naukową z branży badawczo-rozwojowej R&D (Research and Development), która została zaliczona przez Komisję Europejską do grupy małych i średnich przedsiębiorstw otrzymujących wsparcie w zakresie działalności innowacyjnej i aplikacyjnej. "ALL-MED" Medyczny Instytut Badaczy (MIB) jest członkiem międzynarodowego konsorcjum naukowego, w skład którego wchodzi Uniwersyteckie Centrum Kliniczne w Amsterdamie (AMC), Uniwersytecki Szpital Kliniczny w Odense (Dania), Uniwersytecki Szpital Kliniczny w Heidelbergu, Uniwersytet w Salzburgu, oraz Biomay (Austria). Konsorcjum realizuje program badawczy finansowany z funduszy Siódmego Programu Ramowego Unii Europejskiej (7th Framework Programme). Główne tematy badawcze konsorcjum są związane z opracowaniem nowych skuteczniejszych i bezpieczniejszych szczepionek przeciwalergicznych.

"ALL-MED" MIB dysponuje najnowocześniejszą bazą kliniczną m.in. Kabiną Ekspozycji Środowiskowej, jako jeden z trzech ośrodków w Europie, oraz laboratoryjną w zakresie zaawansowanych badań immunologicznych m.in.: wielokolorową cytometrią przepływową (FACSCanto II, Beckman-Coulter EPICS XL-MCL), real-time PCR (Applied Biosystems ABI Prism 7900HT), systemami do oceny stężenia ponad 100 białek w próbce (BioRad Bioplex 200), systemami do separacji komórek (Miltenyi AutoMacs Seperator), systemami do hodowli wielu typów komórek immunologicznie kompetentnych i strukturalnych oraz badań genetycznych i wiele innych. Metody te pozwalają na dokonanie oceny bardzo szerokiego wachlarza parametrów immunologicznych zarówno w ramach badań podstawowych, translacyjnych oraz aplikacyjnych, jak i również badań klinicznych, które z czasem po przeprowadzeniu walidacji mogą mieć zastosowanie także w rutynowej diagnostyce i monitorowaniu terapii jako tzw. biomarkery.

Nasz adres

 • "ALL-MED"
  al. Gen. Józefa Hallera 95
  Tel.: 71 341-71-23, 71 363-33-56
  Fax: 71 363-33-55
  E-mail: recepcja@all-med.wroclaw.pl
  Numer konta bankowego:
  BZ WBK 55 1090 2529 0000 0001 0582 9498

Znajdź nas na mapie


Duża mapa